2017 11 10 Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia  przypominająca trudne losy naszej Ojczyzny. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników w odzyskanie niepodległości. Występujący uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Tę lekcję patriotyzmu przedstawili uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem p. M. Kotas, p. I. Szewczyk i p. K. Wojtani. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

2017 10 03 OP w Kole

3 października dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Osady Edukacyjnej w Kole. Po osadzie oprowadzał dzieci leśniczy Paweł Kowalski, który opowiadał im o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Przedszkolaki widziały między innymi: dzika, lisa i  sarny. Po zwiedzeniu osady dzieci piekły  kiełbaski nad ogniskiem. Podczas posiłku towarzyszył im ciekawski osiołek. Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisywał radosny nastrój.

Lista kandydatów do klasy I 2017/2018

Milejów, dn. 10.04.2017 r.

LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

W PROCESIE REKRUTACYJNYM

DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. PPŁK STANISŁAWA SIENKIEWICZA W MILEJOWIE

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Lp.

Nazwisko i imię kandydata Zakwalifikowany /niezakwalifikowany
 1. Cecotka Maria Zakwalifikowany
 2. Goska Wojciech Zakwalifikowany
 3. Jagiełło Jakub Zakwalifikowany
 4. Jonczyk Daria Zakwalifikowany
 5. Krajewska Kalina Zakwalifikowany
 6. Kulik Justyna Zakwalifikowany
 7. Kulik Patryk
Zakwalifikowany
 8. Mazurczyk Oskar Zakwalifikowany
 9. Miłak Lena Zakwalifikowany
 10. Nagrodzka Daria Zakwalifikowany
 11. Piejek Paweł Zakwalifikowany
 12. Pirek Szymon Zakwalifikowany
 13. Sadura Jakub Zakwalifikowany
 14.

Szych Adrian

Zakwalifikowany
 15. Woźniak Maja Zakwalifikowany

                                                                                                                                           Przewodniczący komisji:

                                                                                                                                                      Agata Drozdek

Lista kandydatów do OP 2017/2018

Milejów, dn. 10 .04.2017 r.

LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

W PROCESIE REKRUTACYJNYM

DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. PPŁK STANISŁAWA SIENKIEWICZA W MILEJOWIE

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Lp.

Nazwisko i imię kandydata Zakwalifikowany

/niezakwalifikowany

 1. Adaszek Kacper Zakwalifikowany
 2. Andrzejewska Zuzanna Zakwalifikowany
 3. Depczyńska Wiktoria Zakwalifikowany
 4. Gala Dawid Zakwalifikowany
 5. Gałkowski Michał Zakwalifikowany
 6. Gemel Ewa Zakwalifikowany
 7. Gołdyn Nina Zakwalifikowany
 8. Hamczyk Ewa Zakwalifikowany
 9. Ingier Amelia Zakwalifikowany
 10. Kocimowska Justyna Zakwalifikowany
 11. Kulbat Gabriela Zakwalifikowany
 12. Langier Adrian Zakwalifikowany
 13. Marchwiński Oliwier Zakwalifikowany
 14. Piejek Wojciech Zakwalifikowany
 15. Urbaniak Nadia Zakwalifikowany

                                                                                                   Przewodniczący komisji:

                                                                                                     Renata Sima

Nauczyciele i pracownicy szkoły 2017/2018

Nauczyciele i pracownicy szkoły

p.o. Dyrektora Szkoły

– mgr Iwona Misztela – j. polski

Nauczyciele:

– mgr Apanowicz Urszula – edukacja wczesnoszkolna, zaj. komputerowe/informatyka,

– mgr Drozdek Agataedukacja wczesnoszkolna, zaj. świetlicowe, zaj. korekcyjno-kompensacyjne

– mgr Fiktus Magdalena – geografia

– mgr Głowacki Przemysław – matematyka, fizyka, informatyka

– mgr Grzywacz Anna – plastyka, zaj. świetlicowe

– ks. mgr Kochanowicz Piotr– religia

– mgr Kotas Mariola – j. polski, wych. fizyczne, zaj. świetlicowe

– mgr Laczek Anna – j. angielski, technika, biblioteka

– mgr Leśniewska Małgorzataedukacja wczesnoszkolna, zaj. świetlicowe, zaj. korekcyjno-kompensacyjne

– mgr inż. Pawlikowska Jolanta – matematyka, przyroda

– mgr Podogrocka Ewelina – j. angielski

– mgr Ryba Matra – j. niemiecki

– mgr Sajkowska Agnieszka – doradztwo zawodowe (II półrocze)

– mgr Sima Renata – oddział przedszkolny, zaj. świetlicowe

– mgr Szewczyk Ilona – j. polski, historia, historia i społeczeństwo

– mgr Wojtania Kamila – pedagog szkolny, chemia, biologia, zaj. świetlicowe

– mgr Woszczyk Zbigniew – muzyka

 Sekretarz szkoły:

– mgr Depczyńska  Sylwia

Pracownicy obsługi:

– Arkadiusz Bińczyk

– Marcinkowska Barbara

– Piątek Elżbieta

 – Domańska Milena

 

 

 

Przydział wychowawstw i innych zadań nauczycieli 2017/2018

Wykaz przydziału wychowawstw oraz innych czynności i zadań wykonywanych przez nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018

I Wychowawstwa:

  1. Oddział Przedszkolny – mgr Renata Sima

  2. Klasa I – mgr Agata Drozdek

  3. Klasa II – mgr Urszula Apanowicz

  4. Klasa III – mgr Małgorzata Leśniewska

  5. Klasa IV – mgr Ilona Szewczyk

  6. Klasa V – mgr Mariola Kotas

  7. Klasa VI – mgr Jolanta Pawlikowska

  8. Klasa VII – mgr Anna Laczek

II Opieka nad organizacjami szkolnymi i innymi zadaniami

  1. Samorząd Szkolny – Urszula Apanowicz , Anna Laczek (wybór uczniów)

  2. Spółdzielnia Uczniowska „Grosik” – Urszula Apanowicz, Anna Laczek

  3. Oświata Zdrowotna – Jolanta Pawlikowska

  4. Biblioteka Szkolna – Anna Laczek

  5. Pedagog Szkolny – Kamila Wojtania

  6. Społeczny Inspektor Pracy – Renata Sima

Zespoły przedmiotowo – badawcze i do spraw ewaluacji:

Zespół I

Urszula Apanowicz – lider

Agata Drozdek

Małgorzata Leśniewska

Renata Sima

Ewelina Podogrocka

Zespół II

Mariola Kotas – lider

Jolanta Pawlikowska

Anna Grzywacz

Anna Laczek

Zbigniew Woszczyk

Kamila Wojtania

Przemysław Głowacki

Zespół Wychowawczy

Agata Drozdek – lider

Urszula Apanowicz

Małgorzata Leśniewska

Renata Sima

Mariola Kotas

Jolanta Pawlikowska

Anna Laczek

Ilona Szewczyk

Kamila Wojtania

Zespół oświatowy

Ilona Szewczyk – lider

Kamila Wojtania

Renata Sima

Małgorzata Leśniewska

Zespół wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli

Urszula Apanowicz

Agata Drozdek

Magdalena Fikus

Anna Grzywacz

Przemysław Głowacki

Anna Laczek

Małgorzata Leśniewska

Mariola Kotas

Renata Sima

Ewelina Podogrocka

Jolanta Pawlikowska

Ilona Szewczyk

Zbigniew Woszczyk

Kamila Wojtania

Marta Ryba

Iwona Misztela

Godziny pracy świetlicy

Poniedziałek

Przywóz ucz. – K. Wojtania

7:30 – 7:45 – M. Leśniewska

11:40 – 12:25 – M. Kotas ( Koło sportowe dla uczniów młodszych )

12:35 – 13:20 – A. Drozdek, A. Grzywacz

13.25 – A. Grzywacz: I odwóz ucz.

13:25 – 14:10 – M. Kotas

14:15 – 15:00 – M. Kotas

15:05 – A. Grzywacz – II odwóz ucz.

Wtorek

Przywóz ucz. – K. Wojtania

7:30 – 7:45 – M. Leśniewska

11:40 – 12:25 – K. Wojtania

12:35 – 13:20 – A. Drozdek, M. Leśniewska

13:25 – K. Wojtania: I odwóz ucz.

13:25 – 14:20 – A. Drozdek

14:20 – 15:00 – M. Leśniewska

15:05 – K . Wojtania – II odwóz ucz.

Środa

Przywóz ucz. – K. Wojtania

7:30 – 7:45 – A. Drozdek

8:00 – 8:45 – K. Wojtania

12:35 – 13:20 – M. Leśniewska, K. Wojtania

13:25 – K. Wojtania: I odwóz ucz.

13:25 – 14:10 – A. Drozdek

14:15 – 15:00 – R. Sima

15:05 – K . Wojtania – II odwóz ucz.

Czwartek

Przywóz ucz. – K. Wojtania

7:30 – 7:45 – A. Drozdek

8:00 – 8:45 – K. Wojtania

12:35 – 13:20 – M. Leśniewska, A. Drozdek

13:25 – K. Wojtania: I odwóz ucz.

13:25 – 14:00 – M. Leśniewska

14:00 – 15:00 – R. Sima

15:05 – K . Wojtania – II odwóz ucz.

Piątek

Przywóz ucz. – K. Wojtania

7:30 – 7:45 – M. Leśniewska

11:40 – 12:25 – K. Wojtania

12:35 – 13:20 – A. Drozdek, M. Leśniewska

13:25 – K. Wojtania: I odwóz ucz.

13.25 – 13.35 – M. Leśniewska

13:35 – 14:10 – R. Sima

14:15 – 15:00 – R. Sima

15:05 – K . Wojtania – II odwóz ucz.

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Poniedziałek

8:00 – 8:45

12:35 – 13:20

Wtorek

8:00 – 8:45

9:50 – 12:25

Środa

8:55 – 10:35

12:35 – 13:20

Czwartek

8:00 – 9:40

11:40 – 12:25

Piątek

12:35 – 13:20

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Poniedziałek

9:50 – 10:35

10:45 – 11:30

Wtorek

8:00 – 8:45

8:55 – 9:40

9:50 – 10:35

10:45 – 11:30

Środa

8:55 – 9:40

9:50 – 10:35

10:45 – 11:30

11:40 – 12:25

Czwartek

8:55 – 9:40

9:50 – 10:35

Piątek

9:50 – 10:35

10:45 – 11:30

 

Zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli w roku szk. 2017/2018

WYKAZ GODZIN POZALEKCYJNYCH ORGANIZOWANYCH W SP

W MILEJOWIE W R. SZKOLNYM 2017/2018

( w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej)

lp

Nazwisko i imię

nauczyciela

Nazwa zajęć

klasa

Dzień tygodnia

godzina

1.

Apanowicz

Urszula

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się języka polskiego w kl.II..

Zajęcia rozwijające – Gry i zabawy matematyczne.

Kl. II

Kl. II-III

wtorek

czwartek

12:30-12:20

12:35-13:20

2.

Drozdek

Agata

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się języka polskiego w kl. I.

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się matematyki w kl. I.

Kl. I

Kl. I

środa

piątek

12:35-13:20

11:40-12:25

3.

Leśniewska

Małgorzata

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się języka polskiego w kl. III.

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się matematyki w kl. II-III.

Kl. III

Kl. II-III

wtorek

piątek

11:40-12:25

11:40-12:25

4.

Kotas

Mariola

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się jęz. polskiego w kl. V.

Zajęcia rozwijające-koło rekreacyjno-sportowe.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci młodszych .

Kl. V

Kl. IV-VII

Kl. I-III

piątek

środa

poniedziałek

14:15-13;25-

14:10-15:00

11:40-12:25

5.

Laczek

Anna

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się jęz. angielskiego.

Zajęcia rozwijające z jęz. angielskiego.

Koło literacko czytelnicze

Kl. V-VII

Kl. VI-VII

Kl. IV-V,

II-III

piątek

czwartek

środa

poniedziałek

14:15-15:00

14:15-15:00

12:35-13:20

12:35-13:20

6.

Pawlikowska

Jolanta

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się matematyki.

Zajęcia rozwijające-Koło matematyczne.

Koło ekologiczne

Kl. V-VI

Kl. VI-VII

Kl. V-VII

czwartek

wtorek

wtorek

12:35-13:20

14:15-15:00

14:15-15:00

7.

Ilona

Szewczyk

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się czytania i pisani w kl. IV.

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się czytania i pisania w kl. VI.

Kl. IV

Kl. VI

czwartek

poniedziałek

12:35-13:20

13:25-14:10

8.

Renata

Sima

Zajęcia wspomagające uczniów OP

OP

wtorek

9.

Kamila Wojtania

Zajęcia usprawniające grafomotorykę uczniów

Kl. I-III

poniedziałek

piątek

12:35-13:20

12:35-13:20

10.

Podogrocka Ewelina

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się jęz. angielskiego.

Kl. IV

poniedziałek

12:35-13:20

11.

Głowacki

Przemysław

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się matematyki.

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się matematyki i fizyki.

Kl. VII

Kl. IV, VII

piątek

piątek

14:15-15:00

12:35-13:20

12.

Misztela

Iwona

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się jęz. polskiego.

Kl. VII

poniedziałek

14:15-15:00

Terminarz uroczystości i imprez szkolnych w roku szk. 2017/2018

TERMINARZ UROCZYSTOŚCI I IMPREZ SZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Lp.

Rodzaj uroczystości

Data

Odpowiedzialni

 1.

78 rocznica Bitwy o Szosę Piotrkowską

3 IX 2017 r.

dyrektor, nauczyciele
 2.

Rozpoczęcie roku szkolnego

4 IX 2017 r.

dyrektor, wszyscy nauczyciele
 3.

Dzień Chłopca – dyskoteka

29 IX 2017r.

U. Apanowicz, A. Laczek, A. Drozdek
 4.

Dzień Edukacji Narodowej

13 X 2017 r.

A. Laczek

U. Apanowicz

 5.

Dzień Papieża Jana Pawła II

16 X 2017 r.

ks. Piotr Kochanowicz

Anna Grzywacz

 6.

Ślubowanie kl. I

20 X 2017 r.

U. Apanowicz

A. Drozdek

 7.

Święto Ziemniaka

X-XI 2017 r.

J. Pawlikowska

M. Leśniewska

 8.

Święto Niepodległości

10 XI 2017r.

M. Kotas, I. Szewczyk,

K. Wojtania

 9.

Andrzejki

30 XI 2017r.

U. Apanowicz, A. Laczek

R. Sima

 10.

Św. Mikołaj odwiedza naszą szkołę

6 XII 2017r.

wychowawcy klas
 11.

Jasełka, Świąteczne kolędowanie – spotkanie opłatkowe

22 XII 2017r.

ks. P. Kochanowicz
 12.

Dzień Babci i Dziadka

I 2018 r.

wychowawcy OP i kl. I-III
 13.

Choinka Szkolna

I-II 2018 r.

wszyscy nauczyciele
 14.

Walentynki – zabawy, konkursy, dyskoteka

14 II 2018 r.

U. Apanowicz, R. Sima

A. Laczek

 15.

Święto Liczby Pi

14 III 2018r.

P. Głowacki
 16.

Święto Wiosny – Dzień Europejski

21 III 2018r.

E. Podogrocka
 17.

Święto 3 –Maja

27 IV 2018r.

I. Szewczyk, M. Kotas,

K. Wojtania

 18.

Dzień Patrona

8 V 2018 r.

A. Laczek

U. Apanowicz

 19.

Gminny Konkurs Czytelniczo Literacki „ …………………..”

V/VI 2018 r.

A. Laczek

U. Apanowicz

 20.

Dzień Rodziny (piknik), w tym Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego

8 VI 2018 r.

wszyscy nauczyciele
 21.

Zakończenie Roku Szkolnego

22 VI 2018r.

dyrektor, wszyscy nauczyciele