2021 09 16 Szkolny Dzień Kropki

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się w ponad 150 krajach na świecie. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

W miniony czwartek 16 września po raz pierwszy odchodziliśmy Szkolny Dzień Kropki.  Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych lekcjach z kropkami w tle. Kropki towarzyszyły nam od samego rana. Były ubrania w kropki, zakropkowane drugie śniadania, zabawy ruchowe z piłkami oraz zakodowane zadania dla uczniów. Uczniowie poznawali historię Vashti, wykonywali prace plastyczne i rozwiązywali karty pracy z kropką w roli głównej. Kropki inspirowały nas do twórczej aktywności na różnych lekcjach.