2020 10 02 – X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadał w tym roku na dzień 2
października. Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu. W tym dniu zorganizowane zostały zabawy dla uczniów klas 4-8.

Została powołana Komisja Egzaminacyjna (uczniowie klasy 6, pod opieką koordynatora Sylwii Żelazko-Bień), której zadaniem było przepytać wszystkich uczniów szkoły z tabliczki mnożenia. Uczniowie losowali pytania egzaminacyjne, na rozwiązanie których mieli ( w zależności od klasy) od 1 minuty do 3 minut. Rywalizacja w klasach była bardzo zacięta. Najlepsi i najszybsi z każdej klasy obdarowani zostali lizakami. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymywali odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Komisja Egzaminacyjna świetnie sprawdziła się również w czasie przerw, na których można było wziąć udział w szkolnym konkursie matematyczno-logicznym. Chętni rozwiązywali wylosowane przez siebie łamigłówki.
Komisja weryfikowała poprawność rozwiązanych przez uczniów łamigłówek i po każdej przerwie wyłoniła po dwóch zwycięzców. Byli to: Dagmara Kulbat, Krzysztof Filipek, Jakub Jagiełło, Jagoda Mastalerz, Oliwia Chrząszcz i Maciej Tkacz. Uczniom, którzy przystąpili do konkursu i poprawnie rozwiązywali łamigłówki, zostały wręczone „CERTYFIKATY EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA „. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, oraz na ich twarzach pojawił się uśmiech. Przy przygotowaniu konkursów, ozdób oraz przy rozdaniu nagród pomagała klasa VI, która również została nagrodzona. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział oraz za świetną zabawę.