Przemówienie dyrektora szkoły na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Milejów, 26.06.2020 r.

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły dziś kończymy rok szkolny 2019/2020, szczególny rok, w którym przyszło nam się zmierzyć z wieloma trudnościami. Dziś zamykamy pewien etap. Życie każdego z nas jest jak księga. Od momentu narodzin nieustannie pisze się w niej kolejny rozdział. Ostatnie dziesięć miesięcy był to czas, w którym każda ze stron zapisana była ze szczególną intensywnością. Każdy rok szkolny, a ten szczególnie, to czas wytężonej pracy, czas poznania świata, nauki nowych zagadnień, pozyskiwania nowych umiejętności

Każdy z Was niejednokrotnie pokonywał własne słabości, przeskakiwał poprzeczkę, która ciągle wznosiła się w górę. To jest właśnie moi drodzy nauka życia, stałe doskonalenie samego siebie.

Okres edukacji jest jak prolog każdej książki. Nadaje rytm biegowi zdarzeń oraz wprowadza do tego, co znajduje się na kolejnych stronach. Wiedza zaś, którą tu zdobywacie, porównywalna jest do przepisów w książce – pozwala zrozumieć wszelkie niejasności jakie znajdują się w tekście.

W dniu dzisiejszym należy szczególnie podziękować nauczycielom. Oni, niczym redaktorzy, opiekowali się Wami, dawali przydatne wskazówki i poprawiali wszelkie błędy, to oni wykazali się kreatywnością i pracowitością, tak że nauka na odległość nie była nudna i przytłaczająca. Podziękujmy im więc za trud i pracę włożoną w to, aby przeprowadzić Was przez trudny czas nauki zdalnej.

Podziękowania należą się także Waszym rodzicom, za wytrwałość i wyrozumiałość w tym trudnym dla nas czasie pandemii. Bez ich pomocy i wsparcia nauka na odległość nie mogłaby się odbywać. Dziękujemy, także za to, że rodzice zapewnili Wam dowóz do szkoły w czasie egzaminów ósmoklasisty.

Wam, drodzy uczniowie chciałabym pogratulować sukcesu, jakim jest ukończenie tego rozdziału. Wasza ciężka praca, wytrwałość i samozaparcie w dążeniu do celu pozwoliły Wam dotrzeć dziś do tego miejsca.

Dziś przyszła pora na chwilę wytchnienia, pora na zasłużony odpoczynek i nabranie sił przed rozpoczęciem kolejnego rozdziału. Pora odłożyć długopis i najzwyczajniej w świecie poleniuchować.

Życzę Wam, aby ten czas wakacji był czasem wyjątkowym. Abyście zwiedzili niezwykłe miejsca, doświadczyli wyjątkowych przygód i nawiązali mnóstwo nowych przyjaźni. Jednak pamiętajcie o zachowaniu ostrożności, gdyż pandemia nie wygasła. Mam nadzieję, że spotkamy się tu ponownie, z nową energią i zapałem przystąpimy wspólnie do tworzenia kolejnego rozdziału Waszej historii.

Na koniec chciałabym zostawić Was z piękną sentencją, której autorem jest Albert Einstein: „Istnieją tylko dwa sposoby na życie – żyć tak jakby nic nie było cudem lub tak jakby cudem było wszystko”. Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy i niepowtarzalny. Ogłaszam rok szkolny 2019/2020 za zakończony.

Dyrektor szkoły:

Iwona Misztela