Co poleca świetlica w tym tygodniu:

Coś dla brzucha:

  • Kolorowe kanapki

Zróbcie w tym tygodniu chociaż jedno wspólne rodzinne śniadanie/kolację ze zdrowymi, kolorowymi kanapkami – możecie urządzić domowy konkurs na najpiękniejszą kanapkę ( oto inspiracja https://cloud2x.edupage.org/cloud?z%3ABKloAlTRwjQQol3F37jb64O5PHWi4zgW1cocS92ZnFUof%2FCaHeglAsWre%2B0%2BLLJL)

Coś dla głowy:

  • Bingo

Rodzic wypisuje na dużej kartce np.A3 od 10 do 20 wyrazów. Każde dziecko wybiera jedynie 5 wyrazów i zapisuje je na swojej kartce(należy dopilnować aby zestawy wyrazów wybieranych przez dzieci były różne). Rodzic czyta głośno wybrany wyraz zawieszając na tablicy (ścianie lub innej powierzchni)jego ilustrację. Dziecko, które ma ten wyraz na kartce, skreśla go. Gdy dziecko jako pierwsze skreśli wszystkie wyrazy mówi BINGO i wygrywa.

  • Zgadnij kim jestem? – gra logiczna

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Każdy z graczy losuje po jednej kartce (kartka przylepka/niezapominajka) i umieszcza ją na czole. Na kartkach należy wcześniej napisać postacie.

Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK lub NIE. Wygrywa ta osoba, która pierwsza odgadnie co przedstawia jej kartka.

 

Coś dla ruchu:

 

  • Wyścig

Zaznacz start i metę możesz do tego celu wykorzystać sznurek. Przygotuj kostkę do gry. Zabawa polega na wykonaniu tylu skoków ile pokaże liczba oczek po rzucie kostką. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przekroczy metę.