Działania profilaktyczne w naszej szkole…

Jesień upływa w naszej szkole pod znakiem różnych działań profilaktycznych mających na celu przestrzeganie naszych uczniów przed niebezpiecznymi zachowaniami i używkami.

W czwartek 21 listopada rodzice uczniów SP w Milejowie uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pt.: „Dopalacze – co każdy rodzic wiedzieć powinien” prowadzonym przez specjalistę z Centrum Progres w Koluszkach. Podczas spotkania rodzice zostali poinformowani o najważniejszych kwestiach dotyczących dopalaczy – o tym, jakie substancje mogą wchodzić w skład dopalaczy, gdzie można je kupić, jak mogą być zapakowane, jak związki zawarte w dopalaczach wpływają na organizm młodego człowieka oraz jakie objawy i zachowania mogą sugerować kontakt z dopalaczami.

Z kolei w środę 27 listopada odwiedził nas dzielnicowy mł. asp. Piotr Jabłoński, aby porozmawiać z uczniami klas VI-VIII na temat e-papierosów, które przez młodzież traktowane są jako modny gadżet, a tak naprawdę są groźną używką, nieodpowiednią dla niepełnoletnich użytkowników. Pan dzielnicowy poruszył także temat obrażania innych w Internecie, potocznie znanego nam jako „hejt”, przypomniał tym samym, że w sieci nigdy nie pozostajemy anonimowi. Uczniowie dowiedzieli się, jakie kroki prawne podejmowane są wobec nieletnich w przypadku tych dwóch wykroczeń.