2019 04 26 Dzień Ziemi i Oświaty Zdrowotnej

W piątek 26 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody  Dnia Ziemi i Oświaty Zdrowotnej. Po krótkim wstępie wprowadzającym wszystkich w historię obchodów Dnia Ziemi odbyła się prezentacja przygotowanych przez poszczególne klasy konkurencji związanych z promocją ochrony środowiska.

Największą atrakcją cieszył się pokaz mody strojów wykonanych z surowców wtórnych. Pomysłowość projektantów mody eko zaskoczyła wszystkich. W tej konkurencji zwyciężyli uczniowie klasy I i VIII.

Po pokazie mody uczniowie OP i klas I-III zaprezentowali  swoje zdolności recytując wiersze i śpiewając piosenki, a uczniowie klas IV-VIII przedstawili swoje plakaty o tematyce zdrowotnej. Za tę konkurencję I miejsce w grupie młodszej Jury (składające się z uczniów z nr 1 w dziennikach, czyli ze szczęśliwym numerkiem przypadającym w tym dniu) przyznało Oddziałowi Przedszkolnemu, a w grupie starszej zwyciężyła klasa V. Nagrody w postaci kwiatów doniczkowych i pamiątkowych dyplomów wręczyła pani dyrektor Iwona Misztela, która podziękowała również uczniom oraz p. J. Pawlikowskiej i p.R. Simie za przygotowanie obchodów Dnia Ziemi.

Mamy nadzieję, że promocja ekologicznego i zdrowego trybu życia zapadnie nam na długo w pamięci  i stanie się sposobem na życie.