2019 03 21 Pierwszy dzień wiosny – Dzień Europejski

Pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole „Dzień Europejski”. Dwa tygodnie wcześniej każda klasa wylosowała państwo, które miała zaprezentować na szkolnych obchodach europejskiego święta.

Zadania przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem A. Laczek, U. Apanowicz i E. Podogrockiej nie należały do najłatwiejszych, ale wszystkie klasy świetnie sobie z nimi poradziły. Uczniowie prezentowali flagi, stroje regionalne, scenki z elementami języka danego kraju oraz taniec lub piosenkę związaną z reprezentowanym państwem.

Klasy przygotowując prezentacje europejskich krajów dowiodły, iż stanowią zgrane zespoły, dobrze czujące się i bawiące w swoim i szkolnym towarzystwie. Tego dnia z pewnością nikt w szkole się nie nudził, a i niejeden sporo się nauczył.

Podobnego zdania była p. dyrektor Iwona Misztela, która wręczyła reprezentantom klas pamiątkowe dyplomy za wkład włożony w przygotowania „Dnia Europejskiego” , a Spółdzielnia Uczniowska „Grosik” ufundowała dla każdego uczestnika szkolnego święta kolorowe długopisy.