2019 01 30 Klasy VII-VIII w Warszawie

30 stycznia uczniowie kl. VII i VIII wraz z p. J. Pawlikowską i p. A Laczek udali się  do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy się od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego.
 Pod okiem pana przewodnika mieliśmy możliwość przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii. Zarówno opowiadania przewodnika, jak również ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków oraz grozę walk. obejrzeliśmy również przejmujący film w 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu, jako istne „Miasto ruin”. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia. 
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka. W tej interaktywnej placówce pani animator oprowadziła nas po salach, w których poznaliśmy historię pieniądza i bankowości od początków dziejów, aż po dzisiejsze czasy. Poznaliśmy również zabezpieczenia banknotów oraz sejfów. Każdy miał okazję podnieść prawdziwą sztabkę złota!
Ostatnią atrakcją był spektakl „Metro” w teatrze Buffo. Ten niezapomniany, magiczny musical wywołał w nas ogromne poruszenie! Przeprowadził nas przez gamę pięknych emocji: chwilami wzruszał, a czasami rozbawiał. Do tego fantastyczne piosenki  oraz niesamowite umiejętności taneczne prezentowane przez cudownych artystów. Wszystkie te elementy sprawiły, że spektakl na zawsze pozostanie w naszej pamięci.