2018 11 20 Łódź – EC1 i Papugarnia – kl. I-III

Zakończenie projektu „ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ”, w którym uczestniczą uczniowie klas I- III zmierza wielkimi krokami ku końcowi.

Jedną z większych atrakcji, jego realizacji, była wtorkowa wycieczka dzieci z wych. M. Leśniewską, A. Drozdek i U. Apanowicz do EC1 i papugarni „Carmen” w Łodzi. Po udziale w zajęciach „Kosmos dla najmłodszych” w Planetarium, dzieci spacerowały i poznawały tajniki oraz historię łódzkiej elektrociepłowni, która po renowacji przekształciła się w Centrum Nauki i Techniki – EC1. Uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia, eksperymentowali, uczyli się współpracy w grupie, sprawdzali swoje umiejętności w obsłudze urządzeń multimedialnych.

Po kilku godzinach buszowania po EC1, przyszła kolej na następny punkt programu poznawania łódzkich atrakcji – Papugarnię „Carmen”. Chyba nikt z uczestników wycieczki nie zdawał sobie sprawy, jak sympatycznymi i inteligentnymi ptakami są te barwne ptaki. Traktowały wszystkich jednakowo – jak konary drzew, na których siadały – kiedy chciały i jak chciały. Jadły karmę z pojemników trzymanych przez dzieci w rękach, kradły je i odlatywały w spokojniejsze miejsca, by zaraz wracać i skubać uszy, szarpać okulary, zdejmować frotki i gumki z warkoczy dziewcząt, urządzać kłótnie i wydzierać się na cały głos. Mimo, że czasami mocniej przytrzymywały się pazurami i łapały dziobami za palce nikt nie miał im tego za złe. Tak bliski kontakt z prawie setką papug i możliwość ich karmienia wywołał ogromną radość wśród uczestników wycieczki.

Przed uczestnikami projektu „ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ”  jeszcze jedna atrakcja – „NOC KODOWANIA”, ale o tym w następnej relacji.