2018 05 23 Konkurs Literacko-Czytelniczy

23 maja odbył się w naszej szkole VI Gminny Konkurs Literacko-Czytelniczy „W świecie baśni Andersena”. W tym roku wzięli w nim udział czwartoklasiści ze szkół z: Niechcic, Nowej Wsi, Mierzyna, Straszowa i Milejowa.

Podczas konkursowej rywalizacji zawodnicy wykazali się dogłębną znajomością nie tylko utworów wielkiego baśniopisarza, ale również jego biografii. Czwartoklasiści sprawnie wymieniali bohaterów baśni, kojarzyli najważniejsze wydarzenia, układali puzzle i rozwiązywali kalambury. Sporo radości przysporzyła konkurencja odgadywania po dotyku, przez jednego zawodnika każdej z drużyn, rekwizytów powiązanych z baśniami Andersena. Komisja w skład, której wchodzili opiekunowie uczestników konkursu, po siedmiu konkurencjach wyłoniła zwycięzców:

III miejsce – SP Niechcice,

II miejsce SP Mierzyn,

I miejsce zajęła nasza reprezentacja w składzie:

Anna Ingier, Julia Puk i Lena Stępień. 

Dyrektor szkoły I. Misztela wręczając wszystkim uczestnikom konkursu nagrody, ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Grosik”, gratulowała serdecznie wiedzy na temat życia i twórczości H. Ch. Andersena oraz zaprosiła, w imieniu organizatorów – A. Laczek i U. Apanowicz, na kolejny Konkurs Literacko – Czytelniczy, który odbędzie się w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy!