2018 05 07 Wrocław klasy IV-V

  7 maja 2018 r. uczniowie klas IV – V, pod opieką wychowawców – p. I. Szewczyk, p. M. Kotas oraz p. K. Wojtani, udali się na całodniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem, po dotarciu na miejsce, było zwiedzanie muzeum – Hydropolis.

Uczniowie zgłębiali wiedzę nt. cennego „eliksiru”, jakim jest woda. Następnie przechodząc przez Most Tumski dotarliśmy do Ostrowa Tumskiego, gdzie oglądaliśmy jego charakterystyczne budowle, zabytki. Ratusz, kamienice Jasia i Małgosi, czy budynek Uniwersytetu Wrocławskiego zrobiły duże wrażenie na zwiedzających. Emocje wzrosły, gdy dotarliśmy do Dworca Świebodzkiego, gdzie można było obejrzeć cudowny świat w miniaturze – czyli wystawę „Kolejkowo”. W dalszej części udaliśmy się na Stadion Śląska Wrocław, ale niestety mogliśmy go obejrzeć jedynie z zewnątrz, co zagorzałym sportowcom popsuło nieco humor.

   Jednak ostatni punkt wycieczki – dotarcie do restauracji Mc Donald’s rozpromieniło wszystkich uczestników wycieczki, tym bardziej, że i pogoda przez cały dzień cudownie nam dopisywała.

  Zmęczeni, ale pełni wrażeń i dobrego humoru, późnym wieczorem uczniowie cali i zdrowi powrócili do swych rodziców i domów.