2018 03 22 Pasowanie na czytelnika

Dnia 22 marca 2017r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy II i III uczestniczących w zajęciach Koła Literacko – Czytelniczego. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdzy ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Laczek księgą dokonała pasowania na czytelnika każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą i otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczniów kl. IV-VI.

Następnie przyszedł czas na zapoznanie się z zasadami wypożyczania książek, księgozbiorem biblioteki i wreszcie na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa i mamy nadzieję, że ten stan pozostanie na długo.